T521T336M016AHE045 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 2 300
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 16 V 1411 (3528 Metric) 45mOhm @ 100kHz
T521T336M016AHE045
DigiKey Part Number
T521T336M016AHE045-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521T336M016AHE045
Description
CAP TANT POLY 33UF 16V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T521T336M016AHE045 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
16 V