T521D106M050ATE0908154 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 27 620
Datasheet
In Stock: 782
New at DigiKey
Image for T521D106M050ATE0908154 is not available
T521D106M050ATE0908154
DigiKey Part Number
399-T521D106M050ATE0908154TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521D106M050ATE0908154
Description
10.0UF 50.0V
Detailed Description
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 50 V 2917 (7343 Metric) 90mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
90mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Capacitance
10 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Voltage - Rated
50 V