T521A106M025ATE150 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
In Stock: 3 569
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
KYOCERA AVX
10 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 25 V 1206 (3216 Metric) 150mOhm @ 100kHz
T521A106M025ATE150
DigiKey Part Number
399-T521A106M025ATE150TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T521A106M025ATE150CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T521A106M025ATE150DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T521A106M025ATE150
Description
CAP TANT POLY 10UF 25V 3216
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
150mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
10 µF
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
25 V