T520W477M006ATE0407706 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
470 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 6.3 V 2917 (7343 Metric) 40mOhm @ 100kHz
T520W477M006ATE0407706
DigiKey Part Number
399-T520W477M006ATE0407706-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520W477M006ATE0407706
Description
470.UF 6.0V
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
40mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Box
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Capacitance
470 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.059" (1.50mm)
Voltage - Rated
6.3 V