T520T227M004ATE035
DigiKey Part Number
399-T520T227M004ATE035TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T520T227M004ATE035CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T520T227M004ATE035DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520T227M004ATE035
Description
CAP TANT SMD POLYMER
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 1411 (3528 Metric) 35mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T520T227M004ATE035 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Capacitance
220 µF
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Voltage - Rated
4 V