T520C227M004ATE015
DigiKey Part Number
399-5232-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-5232-1-ND - Cut Tape (CT)
399-5232-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520C227M004ATE015
Description
CAP TANT POLY 220UF 4V 2312
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2312 (6032 Metric) 15mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T520C227M004ATE015 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
220 µF
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
4 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
15mOhm @ 100kHz