T520B336M010AHE070 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 3 630
Datasheet
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 520
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 10 V 1411 (3528 Metric) 70mOhm @ 100kHz
T520B336M010AHE070
DigiKey Part Number
T520B336M010AHE070-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T520B336M010AHE070
Description
CAP TANT POLY 33UF 10V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
T520B336M010AHE070 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
33 µF
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
10 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
70mOhm @ 100kHz