T499C685K020ATE1K9 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2312 (6032 Metric) 1.9Ohm
T499C685K020ATE1K9
DigiKey Part Number
399-5048-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T499C685K020ATE1K9
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 2312
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T499C685K020ATE1K9 Models
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 175°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.9Ohm
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C