T499B106K006ATE3K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 9 703
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
10 µF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 1411 (3528 Metric) 3.5Ohm