T496D226K025ATE800
DigiKey Part Number
399-3950-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-3950-1-ND - Cut Tape (CT)
399-3950-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T496D226K025ATE800
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V 2917
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm
EDA/CAD Models
T496D226K025ATE800 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 85°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
25 V
Features
Fail Safe with Built-in Fuse
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm