T495X227M010ATE070 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | T495X227M010ATE070 |
Description | CAP TANT 220UF 20% 10V 2917 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 70mOhm @ 100kHz |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | T495X227M010ATE070 Models |
Category | Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C |
Mfr | Mounting Type Surface Mount |
Series | Package / Case 2917 (7343 Metric) |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm) |
Capacitance | Manufacturer Size Code X |
Tolerance ±20% | Ratings AEC-Q200 |
Voltage - Rated 10 V | Features Automotive |
Type Molded | Grade Automotive |
ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm @ 100kHz | Qualification AEC-Q200 |
Operating Temperature -55°C ~ 125°C | Base Product Number |