T495X227M010ATE060 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 20
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 60mOhm @ 100kHz
T495X227M010ATE060
DigiKey Part Number
399-T495X227M010ATE060TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495X227M010ATE060
Description
CAP TANT SMD AUTO
Detailed Description
EDA/CAD Models
T495X227M010ATE060 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
60mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
10 V