T495X227M010ATE045
DigiKey Part Number
399-T495X227M010ATE045TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T495X227M010ATE045CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T495X227M010ATE045DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495X227M010ATE045
Description
CAP TANT SMD AUTO
Detailed Description
220 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 45mOhm @ 100kHz
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T495X227M010ATE045 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.169" (4.30mm)
Voltage - Rated
10 V