T495X108K2R5ATE030 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 15
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 35
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
KYOCERA AVX
In Stock: 0
1000 µF Molded Tantalum Capacitors 2.5 V 2917 (7343 Metric) 30mOhm