T495D157M010AT4095 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 563
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Image for T495D157M010AT4095 is not available
T495D157M010AT4095
DigiKey Part Number
399-T495D157M010AT4095TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T495D157M010AT4095
Description
150.UF 10.0V
Detailed Description
150 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V