T494V336M020AT
DigiKey Part Number
399-T494V336M020ATTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494V336M020AT
Description
CAP TANT 33UF 20% 20V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm @ 100kHz
EDA/CAD Models
T494V336M020AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
V
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm @ 100kHz