T494T685K010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 2Ohm @ 100kHz
T494T685K010AT
DigiKey Part Number
399-18405-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-18405-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494T685K010AT
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 10V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T494T685K010AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
T
Voltage - Rated
10 V
Features
General Purpose
Type
Molded
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm @ 100kHz