T494D336M010AT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 317
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 179
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 250mOhm
T494D336M010AT
DigiKey Part Number
T494D336M010AT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494D336M010AT
Description
CAP TANT 33UF 20% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T494D336M010AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
250mOhm