T494C336M010AH is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 2312 (6032 Metric) 300mOhm @ 100kHz
T494C336M010AH
DigiKey Part Number
399-T494C336M010AHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T494C336M010AH
Detailed Description
EDA/CAD Models
T494C336M010AH Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Voltage - Rated
10 V