T493D336M035CH632A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for T493D336M035CH632A is not available
T493D336M035CH632A
DigiKey Part Number
399-T493D336M035CH632ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T493D336M035CH632A
Description
33.0UF 35.0V
Detailed Description
33 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2917 (7343 Metric)
Category
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±20%
Ratings
COTS
Voltage - Rated
35 V
Failure Rate
C (0.01%)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C