T491D476K025AT7280
DigiKey Part Number
399-T491D476K025AT7280TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-T491D476K025AT7280CT-ND - Cut Tape (CT)
399-T491D476K025AT7280DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491D476K025AT7280
Description
CAP TANT 47UF 10% 25V 2917
Detailed Description
47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 2917 (7343 Metric) 700mOhm
EDA/CAD Models
T491D476K025AT7280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
700mOhm