T491D336K020AT7280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
33 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2917 (7343 Metric) 800mOhm
T491D336K020AT7280
DigiKey Part Number
T491D336K020AT7280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491D336K020AT7280
Description
CAP TANT 33UF 10% 20V 2917
Detailed Description
EDA/CAD Models
T491D336K020AT7280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
20 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
800mOhm