T491C685K035AHAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2312 (6032 Metric)
T491C685K035AHAUTO
DigiKey Part Number
T491C685K035AHAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491C685K035AHAUTO
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 35V 2312
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T491C685K035AHAUTO Models
Category
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Capacitance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Features
Automotive
Voltage - Rated
35 V
Grade
Automotive
Type
Molded
Qualification
AEC-Q200
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Base Product Number
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C