T491B475M010AT2478 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 1411 (3528 Metric) 3.5Ohm
T491B475M010AT2478
DigiKey Part Number
T491B475M010AT2478-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491B475M010AT2478
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 10V 1411
Detailed Description
EDA/CAD Models
T491B475M010AT2478 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
3.5Ohm