T491A474M025AT4280 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 13Ohm
T491A474M025AT4280
DigiKey Part Number
T491A474M025AT4280-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491A474M025AT4280
Description
CAP TANT 0.47UF 20% 25V 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
T491A474M025AT4280 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm