T491A474K025AN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 1 672
Datasheet
0.47 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1206 (3216 Metric) 13Ohm
T491A474K025AN
DigiKey Part Number
T491A474K025AN-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T491A474K025AN
Description
CAP TANT 0.47UF 10% 25V 1206
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T491A474K025AN Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
13Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Voltage - Rated
25 V