T398A105M025AT7301 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
1 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V Radial - 3 Leads 10Ohm @ 100kHz
T398A105M025AT7301
DigiKey Part Number
399-T398A105M025AT7301TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T398A105M025AT7301
Description
CAP TANT RAD 3LD
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T398A105M025AT7301 Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
10Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial - 3 Leads
Part Status
Active
Size / Dimension
0.280" L x 0.189" W (7.10mm x 4.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
25 V