T350E226K010AT
DigiKey Part Number
399-3570-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T350E226K010AT
Description
CAP TANT 22UF 10% 10V RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V Radial 2.7Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T350E226K010AT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Through Hole
Series
Package / Case
Radial
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.217" Dia (5.50mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.350" (8.90mm)
Capacitance
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
E
Voltage - Rated
10 V
Features
General Purpose
Type
Conformal Coated
Base Product Number
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.7Ohm