T322C475K025AS
DigiKey Part Number
399-1510-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322C475K025AS
Description
CAP TANT 4.7UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 4Ohm
EDA/CAD Models
T322C475K025AS Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
4Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.180" Dia x 0.345" L (4.57mm x 8.76mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
C
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25 V