T322B225K025AT
DigiKey Part Number
399-4584-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B225K025AT
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V Axial 6Ohm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
T322B225K025AT Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
6Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
25 V