T322B106K010AS4570 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V Axial
T322B106K010AS4570
DigiKey Part Number
399-T322B106K010AS4570-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T322B106K010AS4570
Description
10.0UF 10.0V
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Type
Molded
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Bulk
Package / Case
Axial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.290" L (2.79mm x 7.37mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±10%
Features
General Purpose
Voltage - Rated
10 V