T110B475K035AT4995 is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Sprague
In Stock: 11
Vishay Sprague
Image for T110B475K035AT4995 is not available
T110B475K035AT4995
DigiKey Part Number
399-T110B475K035AT4995TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B475K035AT4995
Description
4.70UF 35.0V
Detailed Description
4.7 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 35 V Axial
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V