T110B335K050AT is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.3 µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 50 V Axial 3Ohm @ 100kHz
T110B335K050AT
DigiKey Part Number
399-T110B335K050AT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T110B335K050AT
Description
CAP TANT AXL
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T110B335K050AT Models
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm @ 100kHz
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
50 V