SBCP-47HY820B
DigiKey Part Number
399-19987-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SBCP-47HY820B
Description
FIXED IND 82UH 530MA 519 MOHM TH
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 530 mA 519mOhm Max Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SBCP-47HY820B Models
Category
Current - Saturation (Isat)
550mA
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
519mOhm Max
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
10 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Through Hole
Material - Core
Package / Case
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Inductance
Size / Dimension
0.197" Dia (5.00mm)
Tolerance
±10%
Height - Seated (Max)
0.335" (8.50mm)