R46KF222045H1K is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for R46KF222045H1K is not available
R46KF222045H1K
DigiKey Part Number
399-R46KF222045H1K-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R46KF222045H1K
Description
2200PF 275V
Detailed Description
0.022 µF Film Capacitor 275V 560V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
275V
Voltage Rating - DC
560V