R463R415045M1M is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 286
Datasheet
In Stock: 0
New at DigiKey
Image for R463R415045M1M is not available
R463R415045M1M
DigiKey Part Number
399-R463R415045M1M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R463R415045M1M
Description
1.5F/ 300VV
Detailed Description
1.5 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
1.260" L x 0.512" W (32.00mm x 13.00mm)
Height - Seated (Max)
0.870" (22.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
1.083" (27.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V