R463N3330JHN0M is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.33 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
R463N3330JHN0M
DigiKey Part Number
399-R463N3330JHN0M-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R463N3330JHN0M
Description
CAP FILM SAFETY/EMI SUPP RAD
Detailed Description
EDA/CAD Models
R463N3330JHN0M Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)
0.594" (15.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V