R463I3100DQM1M
DigiKey Part Number
399-19284-1-ND - Cut Tape (CT)
399-19284-3-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R463I3100DQM1M
Description
CAP FILM 0.1UF 20% 630VDC RAD
Detailed Description
0.1 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
EDA/CAD Models
R463I3100DQM1M Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.437" (11.10mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V