PEH200HV6330MU2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
330 mF 25 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4mOhm @ 100Hz 19000 Hrs @ 85°C
PEH200HV6330MU2
DigiKey Part Number
399-PEH200HV6330MU2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PEH200HV6330MU2
Description
CAP ALUM SCRW TERM 85C
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
PEH200HV6330MU2 Models
Category
Ripple Current @ Low Frequency
40 A @ 100 Hz
Ripple Current @ High Frequency
56.9 A @ 10 kHz
Lead Spacing
1.260" (32.00mm)
Capacitance
Size / Dimension
3.016" Dia (76.60mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
5.787" (147.00mm)
Voltage - Rated
25 V
Mounting Type
ESR (Equivalent Series Resistance)
4mOhm @ 100Hz
Package / Case
Radial, Can - Screw Terminals
Lifetime @ Temp.
19000 Hrs @ 85°C
Base Product Number
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C