MPGV1D1054L3R3
DigiKey Part Number
399-MPGV1D1054L3R3TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-MPGV1D1054L3R3CT-ND - Cut Tape (CT)
399-MPGV1D1054L3R3DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPGV1D1054L3R3
Description
FIXED IND 3.3UH 14.5A 8.3 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µH Shielded Inductor 14.5 A 8.3mOhm Max Nonstandard
Category
DC Resistance (DCR)
8.3mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
16MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Supplier Device Package
1054
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Current - Saturation (Isat)
23A
Height - Seated (Max)
0.213" (5.40mm)