L1GN69B224KA10
DigiKey Part Number
2266-L1GN69B224KA10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L1GN69B224KA10
Description
KPS-MCL SMPS STACK CC69 220NF 63
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Stacked DIP, 20 Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L1GN69B224KA10 Models
Category
Features
Low ESL (Stacked), High Temperature
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Bulk
Package / Case
Stacked DIP, 20 Lead
Part Status
Active
Size / Dimension
1.059" L x 0.300" W (26.90mm x 7.62mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.290" (7.37mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.100" (2.54mm)
Voltage - Rated
Lead Style
Straight
Temperature Coefficient
Base Product Number
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C