FPL100/100/5-BH1T
DigiKey Part Number
399-FPL100/100/5-BH1T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FPL100/100/5-BH1T
Description
FERRITE PLATE 100.0MM X 100.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Ferrite Plate 3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FPL100/100/5-BH1T Models
Manufacturer
KEMET
Filter Type
Ferrite Plate
Series
Size / Dimension
3.937" L x 3.937" W (100.00mm x 100.00mm)
Packaging
Bulk
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)