F871BB183J330Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F871BB183J330Z is not available
F871BB183J330Z
DigiKey Part Number
399-F871BB183J330Z-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871BB183J330Z
Description
.018UF 330V
Detailed Description
0.018 µF Film Capacitor 330V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)