F871BB123J330R is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for F871BB123J330R is not available
F871BB123J330R
DigiKey Part Number
399-F871BB123J330RTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F871BB123J330R
Description
.012UF 330V
Detailed Description
0.012 µF Film Capacitor 330V 1000V (1kV) Polypropylene (PP), Metallized Radial
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.157" W (18.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - AC
330V
Voltage Rating - DC
1000V (1kV)