F863DE474K310P is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 20
0.47 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F863DE474K310P
DigiKey Part Number
399-F863DE474K310PTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F863DE474K310P
Description
CAP FILM 0.47UF 10% 630VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
F863DE474K310P Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Size / Dimension
1.043" L x 0.276" W (26.50mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max)
0.634" (16.10mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.886" (22.50mm)
Voltage Rating - AC
310V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
630V