F861AK683K310A is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
0.068 µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F861AK683K310A
DigiKey Part Number
399-F861AK683K310A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F861AK683K310A
Detailed Description
EDA/CAD Models
F861AK683K310A Models
Operating Temperature
-40°C ~ 110°C
Through Hole
Series
Package / Case
Packaging
Bulk
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - AC
310V
Voltage Rating - DC
630V