F461BC473K630Z is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.047 µF Film Capacitor 250V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461BC473K630Z
DigiKey Part Number
399-F461BC473K630Z-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461BC473K630Z
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Voltage Rating - AC
250V
Lead Spacing
0.591" (15.00mm)
Voltage Rating - DC
630V