F461AG333J400L is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.033 µF Film Capacitor 220V 400V Polypropylene (PP), Metallized Radial
F461AG333J400L
DigiKey Part Number
399-F461AG333J400LTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
F461AG333J400L
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension
0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.354" (9.00mm)
Tolerance
±5%
Voltage Rating - AC
220V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
400V