ERP610W471MDRU
DigiKey Part Number
399-13586-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13586-1-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ERP610W471MDRU
Description
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±20% 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial
EDA/CAD Models
ERP610W471MDRU Models
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Size / Dimension
0.315" Dia (8.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±20%
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C