CKC33C752FJGAC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
7500 pF ±1% 1700V (1.7kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 3640 (9110 Metric)
CKC33C752FJGAC7210
DigiKey Part Number
399-CKC33C752FJGAC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CKC33C752FJGAC7210
Description
KC-LINK 3640 7.5NF 1700VDC C0G
Detailed Description
EDA/CAD Models
CKC33C752FJGAC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.366" L x 0.402" W (9.30mm x 10.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)